Немовля

Що робити якщо болить животик у новонародженого

/>

Що робити якщо болить животик у новонародженого
Нашої малятку 1,5 місяця. Протягом останнього тижня її постійно мучать болі в животі: вона часто плаче, тужиться, смикає ніжками. Та й стілець змінився, став пінистим і з неприємним запахом. Як довго це може тривати? Вже сил немає спостерігати, як вона мучиться. Підкажіть, будь ласка, чим можна допомогти?

Такі звернення не рідкість на форумах для матусь, яких турбує питання про те, що робити, якщо болить животик у новонародженої дитини. Поговоримо про причини такого нездужання у немовлят і, головне, про способи усунення цих проблем.

Як дитина усвідомлює своє тіло

Після дев’яти місяців внутрішньоутробного розвитку ваша дитина готова народитися на світ. Це означає, що його органи і системи сформовані до такого рівня, який дозволяє маляті існувати і функціонувати самостійно. Але чи переривається зв’язок мами і дитини після його народження?

Перші тижні новонароджений ще зовсім не усвідомлює, що він тепер окремий чоловічок. Йому тільки належить зрозуміти те, що він є! А поки немовля продовжує відчувати себе єдиним цілим з матусею. Йому необхідно постійно відчувати вашу присутність поруч.

Малюк не знає про наявність у нього тіла, ручок і ніжок. Він діє інстинктивно, користуючись тільки безумовними рефлексами. А мама залишається для нього джерелом необхідних життєво важливих речовин і комфортних відчуттів. Читайте в статті про те, що повинен вміти дитина в 1 місяць?

Що робити якщо болить животик у новонародженого
Натисніть і отримаєте ДОВІДНИК харчування годуючої мами , щоб захистити дитину від алергії, кольок і болю в животі.

Звикання до життя у великому світі

до моменту народження організм вашої крихти ще далекий від досконалості і перші півроку буде відбуватися його поступове пристосування до умов навколишнього світу. Величезна роль в цьому процесі відводиться жіночого молока.

Все, що дитина одержувала в період внутрішньоутробного розвитку через пуповину, після народження він продовжує отримувати з материнського грудного молока. Його склад унікальний і призначений для заповнення всіх потреб новонародженого.

 • Білок грудного молока має величезну роль для розвитку імунітету і нервової системи дитини.
 • Жири, що входять до його складу, є будівельним матеріалом для нервових волокон і тканин головного мозку. Також вони служать для постачання маленького організму необхідною енергією.
 • Вуглеводи забезпечують харчування головного мозку, нормалізують кишкову флору.
 • Грудне молоко містить повний комплекс вітамінів і мінералів, які повністю засвоюються організмом немовляти.
 • У складі присутні ферменти, що сприяють розщепленню жирів і поліпшують травлення. Також, в молоці містяться речовини, що захищають кишечник від дисбактеріозу.
 • Материнське молоко багате гормонами, які регулюють і сприяють повноцінному формуванню механізмів подолання стресових ситуацій.
 • У молоці є компоненти, необхідні для остаточного дозрівання всіх функціональних систем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як захистити дитину від застуди?

Таким чином, мамочкіной молоко призначене для забезпечення абсолютного здоров’я новонародженого. Ніяка навіть сама високоякісна дитяча молочна суміш або саме, що ні на є, натуральне козяче молоко не зможуть стати повноцінним замінником грудного молока.

Якщо ви спробуєте якомога довше годувати своє дитинча грудьми, то його процес адаптації до зовнішнього світу пройде м’яко і безпроблемно. І тоді вам не доведеться переживати з приводу того, що болить животик у новонародженого. А про те, як правильно годувати малюка грудьми, читайте в статті Успішний початок грудного вигодовування

Поведінка дитини

Але не тільки правильне харчування допоможе вам уберегти дитину від проблем з животиком. Як не дивно це звучить, але на появу кольок, зригування, дисбактеріозу і запору, може вплинути неправильне поводження з новонародженим. Як боротися з коліками дивіться в курсі М’який животик

Багато ситуації, при яких ви думаєте, що у новонародженого болить животик, насправді пов’язані з іншими причинами, що викликають зміни в поведінці дитини. Він може плакати і вередувати від того, що мами довго немає поруч або від того, що ви неправильно розумієте його нагальні потреби або від ваших невмілих дій при годуванні грудьми новонародженого.

Наприклад, якщо під час прикладання дитини до грудей йому буде незручно лежати, він не їстиме, а почне крутитися і вередувати. Те ж саме можна спостерігати, якщо мама не допоможе малюкові правильно захопити губами сосок.

Знайте! Найчастіше, плач немовляти не є ознакою того, що у нього щось болить, а вказує на те, що він чимось незадоволений!

Болить живіт: причини

Як же зрозуміти, що у новонародженого болить животик? У переважній більшості випадків, при підозрі на болі в животі за результатами обстеження ніякі патологічні відхилення не виявляються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Отруєння при вагітності: що робити?

Також встановлено, що скупчення газів в кишечнику новонародженого характерно практично для будь-якого немовляти, але вони не впливають на його самопочуття. Те ж саме говорять і про відрижці — це не відхилення, а нормальне явище, що відбувається внаслідок незрілості нервової системи немовляти. Читайте статтю, щоб дізнатися, чому дитина відригує після годування

Тоді чому у новонародженого болить животик? Може бути кілька причин:

 1. генетичні патології.
 2. наслідок неправильного догляду за малюком. Важлива інформація в статті Догляд за новонародженою дитиною
 3. незрілість травної системи немовляти.
 4. порушення годує мамою дієти. Про дієті годуючої мами докладно розповідається в нашому курсі Безпечне харчування годуючої мами
 5. дисбаланс переднього і заднього молока.

Багато матусі не знають про те, що грудне молоко різне:

 • порція молока, яку новонароджений випиває за перші 15 хвилин, називається «переднє» молоко. Воно прозоре, водянисте і солодке. Таке молоко містить багато вуглеводів (лактозу), вітаміни і мінерали, імуноглобуліни.
 • порція молока, яку немовля отримує, коли смокче груди близько 20 хвилин або більше, називають «заднє» молоко. Воно багате жирами і ферментами.

Однією з найбільш поширених причин того, що у вашого малюка болить животик, може виявитися недолік саме «заднього» молока. Адже найчастіше новонароджений ссе груди недовго і не встигає «дістатися» до цієї порції. Таким чином, в його кишечнику відчувається нестача ферментів, які забезпечують повне розщеплення і засвоєння материнського молока.

Болить животик: що робити?


Встановлення точної причини того, чому болить животик у новонародженого , дає можливість розібратися з тим, що робити в кожному конкретному випадку.

 1. При встановленні діагнозу, що свідчить про наявність у дитини захворювання травної системи, лікування призначається лікарем.
 2. Якщо у новонародженого животик болить від того, що мама спокусилася якимось забороненим на період грудного годування продуктом — необхідно терміново виправити цю похибку і виключити даний продукт з раціону мами мінімум на 2 тижні.
 3. Для усунення дисбалансу різних видів грудного молока слід переглянути свої підходи до годівлі:
 • в перші 3 місяці годувати потрібно часто (10 — 12 разів на день) на вимогу малюка.
 • не пропускати нічний годування (3 рази за ніч).
 • якщо новонароджений смоктав молоко недовго і через короткий проміжок часу знову просить їсти, потрібно прикладати його до тих же грудей, яку давали йому попередній раз.
 1. У решті випадків, коли у новонародженого болить животик, головна порада, як допомогти — проявити увагу і турботу. Потрібно:
 • тримати малюка в теплі.
 • не сковувати його руху тісним сповиванням.
 • часто носити на руках, притискаючи животик до свого тіла.
 • влаштовувати теплу ванну. Про те, як купати новонародженого, докладно описано в статті Як купати новонародженого?
 • робити легкий масаж.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що робити при проблемах з кишечником?

Загалом, слід використовувати всілякі способи релаксації і розслаблення, які повернуть дитині ощущеніt комфорту і він заспокоїться.

чого робити не потрібно?

На завершення? хочеться застерегти від того, що не потрібно робити в ситуації, коли у новонародженого вирує в животику.

Перш за все, не слід поспішати проводити медичне обстеження і переходити на штучне вигодовування немовляти! Думка про те, що молочні суміші, збагачені всілякими пробіотиками, здатні позбавити від проблем з животиком — всього лише міф. Вони ніколи не замінять за своїми властивостями материнське молоко.

Також не потрібно шукати від животика для новонароджених ліки. У більшості випадків відомості про їх ефективність є не більше ніж рекламним ходом, а полегшення для дитини від них не наступає. Крім того, у них є протипоказання і побічні ефекти, а їх часте застосування пригальмовує природне формування травної системи і утворення корисної мікрофлори кишечника.

Детальніше про це читайте в статті Ліки від коліків у новонароджених

Ви повинні пам’ятати, що кращої терапії, ніж мамина турбота і любов для новонародженого немовляти не існує. Вашого молока і уважного ставлення до своєї крихті достатньо для того, що дитина не захворіла.

Читайте також:

 • Кропова водичка для новонародженого
 • Збільшення у вазі у новонароджених по місяцях
 • Газовідвідна трубка для новонароджених

Схожі статті

Як змусити маленьку дитину пописати для аналізів

elena elena

Трясеться нижня губа у новонародженого: що робити?

elena elena

Дакріоцистит у новонароджених: як допомогти дитині

elena elena

Чому новонароджений іноді хрюкає носом

elena elena

Коли дитина начинает ходити? Пам’ятка батькам

elena elena

З якого віку можна годувати буряком дітей

elena elena

Як батькам змусити свою дитину спати?

elena elena

Що робити, якщо дитина в 9 місяців не їсть прикорм?

elena elena

Всі нюанси прописки новонародженого

elena elena

Залишити коментар