Дитина

П’ять головних перешкод на шляху до материнського щастя

/>

П'ять головних перешкод на шляху до материнського щастя
Конфлікти на дитячому майданчику — з цією ситуацією стикається кожен батько. Як правильно вчинити, якщо образили вашої дитини і що робити, коли малюк задирається першим?

Далі поговоримо про це докладно і розберемо найбільш часті випадки, з якими доводиться стикатися мамам і татам.

перш ніж я почну давати конкретні поради, як чинити в тій чи іншій ситуації, хочу сказати: ви повинні розуміти, що ваші дії — це приклад моделі поведінки для малюка, яку він буде використовувати в наступні роки.

Точно також дитина буде вести себе в майбутньому і вибудовувати відносини іншими людьми так, як це робите ви.

П'ять головних перешкод на шляху до материнського щастя
Натисніть, щоб отримати покрокові уроки про те, як позбутися від дитячих примх і істерик!

А тепер давайте детально розберемо випадки, найчастіше призводять до конфліктів на дитячих майданчиках.

Зауваження вам або вашому малюкові

Впевнена, з такою ситуацією стикаються багато. На прогулянці або де-небудь в громадському місці обов’язково знайдеться людина, яка вкаже на неправильну поведінку, як йому здається, вашої дитини.

В основному, в ролі таких охоронців порядку виступають люди у віці. Хоча і молоді мами чужих дітей теж можуть висловити свою думку, не запитавши потребуєте ви в ньому.

Головне, що ви повинні запам’ятати в таких випадках: малюк потребує вашої підтримки і захист при будь-яких ситуаціях.

Якщо вашій дитині вказали на те, що не слід копатися в брудній калюжі руками, ритися в осінньому листі або не потрібно так голосно плакати, можете діяти таким чином:

 1. Не звертати уваги.
 2. Ввічливо, але без коливань, сказати, що ви нормально до цього ставитеся. Брудні руки можна завжди вимити, а одяг відіпрати.
 3. Подякувати за увагу і сказати, що ви здатні розібратися з вашим малюком без стороннього втручання. Важливо не підвищувати тон і говорити спокійно, не викликаючи у відповідь агресію сторонньої людини.

Останній варіант більше відноситься до ситуації, коли зауваження направлено в вашу сторону.

Зайняті гойдалки

Ваш малюк захотів покататися на гойдалках, але вони зайняті — також часта ситуація на дитячому майданчику, яка може привести до конфлікту. Що ви можете зробити в цьому випадку:

 • Запропонувати дитині зайнятися чимось іншим, поки гойдалки не звільнять. Наприклад, погратися в пісочниці або скотитися з гірки.
 • Сказати малюкові, що потрібно зайняти чергу.

При цьому обов’язково вступите в діалог з дитиною, який катається. Скажіть, що теж хочете покататися, але готові почекати і будете наступними, хто сяде на гойдалку, коли він встане.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  6 головних помилок виховання дітей

Ця розмова повинна чути ваш малюк, і навчатися вмінням поважати бажання інших, чекати і домовлятися.

 • Запропонувати дитині, який зайняв гойдалку, поступитися вам, але при цьому обов’язково дати щось взамін. Наприклад, пограти з вашою іграшкою або покататися на самокаті.

Який би варіант ви не вибрали, перш за все, обов’язково спокійно і ласкаво, пояснити малюкові, що гойдалки загальні і на них може кататися будь-хто, хто захоче це зробити. Просто потрібно вміти поступатися і чекати.

Важливо! Це відноситься і до ситуації, коли гойдалку зайняв ваш малюк, а хтось інший хоче покататися.

Читайте також Як правильно гуляти з дитиною

Поділ іграшок

Тут можливі різні варіанти розвитку подій: або у вашої дитини забирають іграшку, або він зазіхнув на чуже. У будь-якому з цих випадків є грунт для конфлікту.

Спочатку давайте розберемося, що робити, якщо у вашого малюка віднімають його річ.

Подивіться, як він сам на це реагує. Якщо дитина спокійно ставиться до такої ситуації, продовжує гратися, переключившись на інше, то і ви не загострювати увагу на цьому.

Коли зберетеся йти, заберіть іграшку, сказавши вголос про свої наміри малюкові. Так ви розвиваєте у дитини розуміння особистої власності: вона повинна залишатися у свого господаря при будь-яких обставинах.

Але якщо реакція малюка зворотна, він плаче і просить у вас допомоги, то ви просто зобов’язані розібратися з цим.

Спочатку скажіть про те, що прекрасно розумієте його почуття. Це його особиста річ, тільки він має право розпоряджатися їй і вирішувати ділитися чи ні. Потім запропонуйте йому варіанти вирішення ситуації:

 1. Дати на час іграшку іншій дитині, але при цьому попросити взяти щось натомість для себе.
 2. Ввічливо попросити віддати річ назад.

Важливо ! Не наполягайте на жодному з варіантів. Не тисніть на малюка, змушуючи його віддати перевагу тому чи іншому способу виходу з конфліктної ситуації. Нехай він зробить вибір сам.

Запитаєте, який варіант він вибирає. Якщо в даний момент часу малюк не готовий поділитися іграшкою і хоче забрати її назад, допоможіть йому це зробити.

Разом з дитиною підійдіть, і ввічливо попросіть повернути вашу річ. Так ви розвиваєте у свого малюка правильне відчуття власності. Тільки господар речі вправі розпоряджатися їй.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як допомогти дитині не боятися писати?

Читайте цікаву статтю Дитина боїться інших дітей

У жодному разі не намагайтеся бути хорошою для інших на шкоду своїй дитині.

дуже часто дорослі, заради того, щоб не псувати відносини з іншими, нехтують почуттями власних дітей.

Наприклад, це відбувається, коли гуляють дві матусі-подружки. Одна з них наполегливо вимагає у своєї дитини, щоб той дав погратися малюкові своєї приятельки, аби не псувати відносини, і бути завжди гарною в її очах.

При цьому вона всіляко критикує власну дитину: "Не добре бути жадібним. Тобі що шкода? Треба ділитися. "

Якщо малюк не хоче віддавати свою іграшку іншому, підтримайте його і допоможіть повернути, не думаючи про те, що про вас подумають інші і як будуть ставитися після цього.

якщо малюк сам відбирає іграшки у інших, перш за все, скажіть йому, що чужі речі брати без дозволу не можна.

Читайте також Як пояснити дитині, що не можна

Потрібно обов’язково спочатку попросити і, при цьому, зі словом "будь ласка". До того ж можна запропонувати натомість щось зі свого.

Продемонструйте, як це потрібно робити, самі. Підійдіть разом з дитиною до власника бажаної іграшки і попросіть дати вам погратися їй на деякий час. А він може скористатися будь-який вашою річчю, яка йому сподобається.

Якщо ж дитина інший не хоче ділитися своєю іграшкою з вашим, спокійно поясніть, що це його іграшка, і він може її не давати, можливо, вона дуже дорога йому.

Малюка вдарили

Перше і основне — ніхто і ніколи не має право піднімати руку на вашу дитину.

Важливо! При будь-якій ситуації, навіть якщо він не правий, фізичний вплив з боку чужих дорослих і дітей неприпустимо.

Перше, що ви повинні зробити після того, як малюка вдарили — пошкодувати, обійняти, поцікавитися наскільки йому боляче і заспокоїти його.

Звичайно ж, ви повинні стримувати свій гнів і не починати скандалити, як би вам цього не хотілося. Пам’ятайте — дитина дивиться на вашу поведінку і запам’ятовує його, як правильне в даній ситуації.

Ви можете сказати кривдникові, що він вчинив неправильно і битися недобре в будь-якому випадку.

Читайте корисну статтю як навчити дитину постояти за себе

Якщо неправий був ваш малюк, обов’язково поговоріть з ним про те, що трапилося, поясніть йому де і як він вчинив не так. Тільки не починайте цю розмову відразу після конфлікту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Немовля нічого не їсть

Нехай пройде час і охолонуть перші негативні емоції. У спокійному стані критика сприймається краще.

Ваша дитина ображає інших

Якщо малюк перший задирається до інших, ви повинні негайно на це відреагувати. Поясніть дитині, що пускати в хід кулаки недобре. Домагатися свого можна і потрібно іншими способами.

Запитайте, як би він себе відчував якби його вдарили або обсипали піском? Йому було б боляче і неприємно. Теж саме відчувають інші.

Поясніть все це дитині спокійним і доброзичливим тоном. Якщо нервуєте самі, то спочатку заспокойтеся, а потім вже починайте розмову.

Читайте також Дитина всіх ображає в пісочниці

Діти з’ясовують відносини

Коли малюки сперечаються між собою, не варто відразу втручатися. Ваше завдання стежити, щоб спір не переріс в конфлікт з бійкою.

Важливо! Якщо з’ясування стосунків відбувається в спокійній обстановці, тоді можна і навіть потрібно дозволити дітям вибудовувати діалог самим. Це вміння необхідно їм у подальшому житті.

Вони повинні самостійно навчитися контактувати один з одним. Ви не завжди будете поряд, не забувайте про це.

Читайте також Що робити, якщо сваряться діти

Якщо бачите, що в суперечці діти починають виходити за розумні межі, то найкращим виходом буде відвернути їх, переключити увагу на інше.

Запропонуйте їм поспостерігати, як мураха старанно тягне паличку в свій будинок або Загітуйте побудувати великий пісочний замок. Діти легко переключаються з одного на інше, забувши про те, що було дві хвилини тому.

Ваше головне завдання — навчити дитину вибудовувати доброзичливі відносини з іншими людьми.

Розвивайте у малюка усвідомлення своєї особистої території, яку повинні поважати інші і вчіть його не переходити чужі кордону без попиту.

У статті дано загальні способи реагування на найчастіші ситуації на дитячій майданчику. Однак, багато в чому ваша реакція і поведінка повинні спиратися на вік дитини. Те, що підійде в 3 роки, не спрацює з однорічною дитиною.

Тонкощі вікового поведінки, навчання дитини питань безпеки на вулиці розбираємо в інтернет-курсі Увага: прогулянка

Приємних прогулянок і щасливого материнства!

Читайте також:

 • Безпека дитини на вулиці
 • Як навчити дитину одягатися самостійно?
 • Дитина холерик

Схожі статті

Чим зайняти дитину в 1,5 року

elena elena

Дитина боїться летіти на літаку. Що робити?

elena elena

Дитина спить тільки на вулиці: благо чи зло?

elena elena

Дієві методи боротьби з істериками дітей 4-х років

elena elena

Дитина погано їсть в рік

elena elena

Чи можна бити дитину: правила для мами і тата

elena elena

Вчити чи спати дитини без мами, якщо потрібно виїхати?

elena elena

Чому дитина в 1 рік не слухається

elena elena

Дитина гризе нігті: як відучити, причини і наслідки

elena elena

Залишити коментар