Годування груддю

Чи можна мед мамі, що годує?

/>

Чи можна мед мамі, що годує?
При грудному вигодовуванні для мам виникає безліч обмежень, в першу чергу в їжі.

З раціону виключаються гострі, солоні і смажені страви, також обмеження підлягають і солодощі. А так хочеться поласувати улюбленою шоколадкою або тістечками в цукровій глазурі. Але не можна! Тоді виникають альтернативні варіанти: натуральні і корисні, наприклад, мед.

Чи можна мед мамі, що годує?

Мед являє собою перероблений бджолами нектар.

Чи можна мед мамі, що годує?
Натисніть і отримаєте ДОВІДНИК харчування годуючої мами , щоб захистити дитину від алергії, кольок і болю в животі.

в залежності від рослини, з якого бджоли збирали нектар, мед розрізняють за видами: липовий, гречаний, акацієвий, горобиновий, дягільний, каштановий, Пустирніковий і багато інших. Якщо бджоли збирали нектар ні з одного, а з декількох видів рослин, мед називають квітковим.

Так як кожна рослина має особливі властивості, то і мед зберігає їх. Так липовий мед, який вважається кращим, має протизапальну дію, тому приймається при запальних захворюваннях, в тому числі при ангіні, знайомої всім з дитинства.

Так само при лікуванні ангіни і бронхіту прийнято приймати липовий мед, який надає антибактеріальний ефект. Цей же мед вживають при запальних процесах в шлунково-кишковому тракті і нирках.

Для лікування захворювань центральної нервової системи застосовується Пустирніковий, дягільний і мелісовий мед. Слід зазначити, що народна медицина рекомендує конюшини мед при нестачі грудного молока, так як конюшина активізує його вироблення.

Корисні властивості меду

Корисний вплив меду доведено науково.

  • У ньому містяться вітаміни групи А, В, С, Е, К.
  • Велика кількість мікроелементів: залізо, марганець, хром, фосфор, кальцій, магній, свинець, та інші.
  • Мед засвоюється в людському організмі дуже добре, збагачуючи його вітамінами, мікроелементами, корисними ферментами, біогенними стимуляторами, а також органічними кислотами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Коли можна садити дитину в ходунки

Небезпека меду для мами, що годує

Головний недолік меду полягає в його потенційну алергенність.

З огляду на, що споживач грудного молока — дитина, який ще не адаптований до їжі і не здатний протистояти різних подразників, а тому числі алергенів, мед варто виключити з раціону годуючої матері.

Однак при наявності показань, що вимагають вживання цього п родукта, або якщо Вам дуже хочеться, то можна з’їсти одну чайну ложку меду.

Якщо у немовляти з’явиться висип або почервоніння на обличчі або тілі, мед категорично виключається. Якщо ж ніяких симптомів у малюка не виникне, то не більше однієї чайної ложки меду на добу мама, яка годує може собі іноді дозволити.

Лише ложечки досить для насичення сахарозою, адже багато меду з’їсти неможливо через його надмірну солодощі. Важливо знати, що мед не можна піддавати нагріванню. Так понад 40 градусів, мед втрачає свої лікувальні властивості. Більш того, якщо його нагріти до 60 градусів, мед виділяє оксиметилфурфурол, дія якого не просто шкідливо, а й небезпечно.

Підіб’ємо підсумки:

  1. Мед дуже корисний для людського організму, але при його прийомі варто знати міру.
  2. Важливо зберігати його звичайний температурний режим, не нагріваючи меду, так як він не тільки втратить свої лікувальні властивості, але і стане небезпечною речовиною.
  3. Для годуючих мам вживання меду варто обмежити, але при наявності необхідності мала кількість меду з обережністю допускається.
  4. Перед придбанням і вживанням меду важливо переконатися в його якості, щоб не стати жертвою підробки. Це необхідно не тільки для того, щоб не розчаруватися в смаку покупки, але і в цілях безпеки Вашого здоров’я.

Схожі статті

Чи можна мамі, що годує хурму?

elena elena

Апілак — натуральне лікарський засіб для збільшення лактації

elena elena

Чи можна мамі, що годує фейхоа?

elena elena

Чи можна кавун мамі, що годує?

elena elena

Дитина любить одну грудь більша за іншу

elena elena

Сочевиця в раціоні мами при грудному вигодовуванні

elena elena

Достинекс і завершення лактації

elena elena

Чи можна сухарі мамі, що годує?

elena elena

Чи можна валер’янку мамі, що годує?

elena elena

Залишити коментар