Дитина

Чому дитина боїться залишатися в кімнаті і вдома один: докладна інструкція для батьків

/>

Чому дитина боїться залишатися в кімнаті і вдома один: докладна інструкція для батьків
Якщо вас хвилює, чому дитина боїться залишатися в кімнаті і вдома один, дуже важливо розібратися в причинах такого стану. Залежно від віку малюка, підберіть відповідний спосіб виявлення джерела тривожності.

Ваші дії повинні бути спрямовані на коригування власної поведінки і допомогу маленькому члену сім’ї безболісно впоратися зі страхом. З представлених рекомендацій складіть індивідуальний план заходів щодо нейтралізації переляку, згідно з особливостями вашої родини і дитини.

Причини виникнення страху

Дитячі страхи — поширене явище, засноване на незрілості психіки дитини. Якщо ви виявили у свого малюка підвищену тривожність при залишенні будинку одного, не ігноруйте цю проблему, обов’язково знайдіть причину і допоможіть йому подолати фобію.

Чому дитина боїться залишатися вдома один? Розбираємося в причинах:

Чому дитина боїться залишатися в кімнаті і вдома один: докладна інструкція для батьків
Натисніть, щоб отримати покрокові уроки про те, як позбутися від дитячих примх і істерик!

 • Залякування дітей батьками. Навіть ненароком загублений вами фраза про Бабайка, яка вкусить за погану поведінку або відмова від їжі, може запам’ятатися дитині надовго і мучити його.

Увага! Пам’ятайте, у дітей дуже розвинена уява, тому будьте обережні в своїх словах.

 • Страх втратити маму з татом може бути присутнім у особливо чутливих дітей, сильно прив’язаних до своїх батьків.
 • Перенесений стрес в школі або у дворі з друзями.
 • Переляк може сформуватися внаслідок участі або побаченого пожежі, аварії, повені та інших надзвичайних ситуацій як в реальності, так і по телевізору.

Важливо! Для збереження психічного здоров’я малюка обмежте перегляд телевізійних передач, ігор в телефоні і комп’ютері.

 • Захворювання нервової системи.
 • Пережиті психологічні травми від значних (насильство) до побутових (укус тварини).
 • Страшні сни (актуальна стаття: Дитині сняться кіш мари).

З’ясувати яка саме причина викликає страх у малюка можна за допомогою:

 1. Бесіди.
 2. Малювання і ліплення.
 3. Ігри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Здорова вагітність - здорова дитина!

Іноді досить теплою довірчої бесіди, щоб зрозуміти, чому дитина боїться залишатися один в кімнаті. Можливо, ваше чадо надто сором’язливо або не може адекватно пояснити словами, чого він боїться. Спробуйте надійний метод малювання або ліплення. Попросіть дитину зобразити те, що його лякає.

Важливою умовою є — не втручатися в творчий процес. Коли буде готове, разом з малюком розірвіть або зламайте предмет, роз’яснюючи при цьому йому, що таким чином ми знищили сам страх.

Якщо перші два способи не допоможуть, спробуйте змоделювати схожу ситуацію в грі, в якій діти легко висловлюють свої емоції, страхи.

З’ясувавши причину фобії, для початку спробуйте самостійно позбавитися від неї, не залучаючи сторонніх людей, щоб не бентежити сина або дочку чужими особами. Якщо джерело страху серйозний, наприклад, насильство, або ви зробили все, що могли зі свого боку, то сміливо звертайтеся до професійної допомоги.

Вікові особливості страху

Проблема, пов’язана з боязню дітей залишатися вдома без батьків, не може виникнути в період молодшого віку, в силу того, що розумна мама ніколи не залишить малюка одного.

Важливо! Пробувати залишати дитину одну починайте тільки після 6 — річного віку, а можливо і пізніше, з огляду на індивідуальні особливості.

 • Готовність залишитися одному малюк може висловити і в 5 років, не ігноруйте його бажання, скористайтеся шансом. Діти всі різні, у одних навик до самостійності дозріває раніше, у інших — пізніше. Цей вік характерний сформованими уявленнями про безпеку, дитина вже відрізняє своїх від чужих.
 • Почніть залишати з мінімального часу, спостерігаючи за його станом, але не зловживайте, пам’ятайте, помірність і поступовість стоять на першому місці.
 • Якщо дитина в 8 років боїться залишатися один, незважаючи на те, що він вже досить великий, не варто кричати, ганьбити, називати боягузом, для початку, розберіться в проблемі. У такому віці діти вже самостійні і будь-який страх повинен насторожити вас.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Виховання дитини меланхоліка: важливі секрети для батьків

Запропонуйте йому завести вихованця, за якого малюк буде нести відповідальність. Турбота про тварин допоможе малюкові переключитися зі своїх проблем на потреби більш беззахисного створіння і не помітити вашого тимчасової відсутності.

Дитина буде сприймати себе більш дорослим, раз йому довірили життя і здоров’я маленького друга. Якщо це не допоможе, спробуйте рекомендації, викладені батьків, дитина, Чому, детальна, залишатися, кімнаті, інструкція, боїться

Схожі статті

Дитина спить тільки на вулиці: благо чи зло?

elena elena

Наступ кризи 2-х років у дитини: що робити

elena elena

Що робити, якщо дитина почала боятися чужих людей?

elena elena

Дитина боїться грози: як йому допомогти

elena elena

Як навчити дитину постояти за себе: 5 правил

elena elena

Чому дитина після півроку не хоче спати вночі?

elena elena

Дитина кусається в дитячому саду, що робити?

elena elena

Істерики у дитини в 3 роки — як поводитися батькам

elena elena

Сімейні традиції та річні свята — які вони у вас?

elena elena

Залишити коментар