Дитина

Бабуся або няня: хто краще?

/>

Бабуся або няня: хто краще?
Хтось прагне раніше вийти на роботу з декрету, кому-то треба возити на заняття старших дітей. Та хіба мало справ у сучасної жінки!

Добре, коли поруч є родичі, сусіди чи друзі, які завжди готові постежити за вашим малюком. Є такі бабусі, які тільки і чекають, коли на їх піклування залишать довгоочікуваних і улюблених онуків.

Але чи впевнені ви навіть в такій бабусі? Може, краще найняти за гроші людини, який працює з дітьми? Бабуся або няня: хто краще?

Бабуся

Припустимо, у вас є бабуся, яка вже на пенсії і не працює. Здавалося б — ідеальний варіант, сидить удома, нічим не зайнята. Однак буває, що навіть така підходяща бабуся не сидить з вашими дітьми. Наприклад, може бути так:

Бабуся або няня: хто краще?
Натисніть, щоб отримати покрокові уроки про те, як позбутися від дитячих примх і істерик!

 1. Бабуся дуже вже старенька.
 • Хвора, важка на підйом, погано бачить і чує. Ну як її просити? Язик не повернеться. За ній самій треба стежити вже.
 • Дитину не молодший років 2-3-х ще можна з нею залишити, а ось доглядати за немовлятами вона не зможе за станом здоров’я.
 • Хоча, якщо ви живете в одній квартирі з бабусею, можна ненадовго залишати малюка, просто, щоб він був хоч під чиїмось наглядом, поки ви ненадовго (тільки саме ненадовго!) вийшли з дому.
 1. Погані стосунки.
 • Деякі бабусі дуже вже сварливі і злі на язик. І після того, як ви, навіть одного разу, попросіть таку побути з дитиною, вона почне всім підряд розповідати, як ви користуєтеся «її добротою» і складе вам погану репутацію.
 • А ще може почати вчити вас, як жити, робити безліч зауважень щодо тих питань, які її, здавалося б, не стосуються.
 • і взагалі, лізти в вашу особисту сімейне життя.
 • Тут потрібно мати багато терпіння і виявляти такий бабусі тільки повагу, щоб навіть зрідка залишати з нею дитини. З тієї серії, коли «собі дорожче».
 1. Поганий приклад.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Виховання дитини меланхоліка: важливі секрети для батьків

Якщо людина дожила до похилого віку, ще не означає, що він має хороші звички і виховання. Подумайте самі, чи потрібна вам така бабуся, у вигляді доглядальниці для дитини, яка: п’є, курить, лається матом, дивиться постійно телевізор, розмовляє сама з собою.

Не обов’язково, що все це разом, але навіть щось одне зі списку вже лякає.

 1. Занадто самостійна.

А, можливо, у вашої бабусі свої погляди на виховання дітей, які не схожі з вашими. І це, напевно, один з найгірших варіантів.

Якщо не можете домовитися з бабусею, що дитині дозволяти, а що ні, ніж його годувати і як виховувати — краще не зв’язуйтеся. Інакше будуть постійні конфлікти і вигуки типу «ну я ж казала!»

 1. Негативно налаштовує дитину.

Деякі бабусі — справжні підпільні партизанки. Начебто ось вона: така мила старенька, з усім погоджується. А сама, при дитині, обговорює його батьків, причому з поганої сторони. І цим налаштовує малюка проти.

Дитина, який постійно це чує, неусвідомлено перейме ставлення бабусі до мами або тата і навіть не зрозуміє, що це не його відчуття.

 1. Балує .

Бабуся балує, все вирішує, чи не суперечить і взагалі розхолоджує. І все це — від великої любові. Треба відразу розповідати бабусі, якщо залишаєте часто з нею дітей, які правила існують у вашій родині і просити їх дотримуватися. Не можна мультики — значить і з нею не можна.

З цього питання є хороша стаття: Як ми вчимо дітей нас не слухатися?

В цілому, не варто зловживати допомогою бабусі, адже їй, напевно, теж не так вже й легко, в силу тих чи інших обставин. Деякі не говорять, що дуже втомлюються, а хтось, навпаки, вічно скаржиться. Однак, істина полягає в тому, що літнім жінкам стежити за маленькими вже важко і це їх вимотує.

Знайте! Однак якщо ви в хороших відносинах з даної бабусею і в цілому на одній хвилі, звичайно, завжди зможете домовитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Які вологі серветки для новонароджених краще

Тут головне: не переборщити і просити посидіти з малюком тільки тоді, коли вам насправді кудись потрібно. Між іншим, виспатися — теж вагомий аргумент. Як і відпочити будь-яким іншим прийнятним для вас способом. Про себе теж забувати не треба.

Няня

Очевидно, що няня краще «безкоштовних доглядальниць» у вигляді бабусь та інших добровольців. Правда, в тому випадку, якщо у вас є кошти на таку няню, яка задовольнить всім вашим вимогам.

Якщо вам просто потрібно разово залишати дитину на кого-то, то, звичайно, особливий професіоналізм тут не потрібен, головне — любов до дітей.

Але якщо ви, наприклад, вийшли на роботу і няня буде сидіти з дитиною щодня й подовгу, то, звичайно, потрібно, щоб вона не просто стежила за задоволенням елементарних потреб малюка, але і займалася його розвитком. На що треба звертати увагу при виборі няні і з чим можна зіткнутися:

 • Недосвідчена няня.

Навіть закінчивши ВНЗ по педагогічної спеціальності, няня не придбає потрібний досвід спілкування з дітьми. І банально розгубиться, коли настане «практика». Краще в перший раз запросити няню у вашій присутності, щоб дитина з нею познайомився, а ви б подивилися, як вона з ним знаходить контакт.

 • Не любить дітей.

Щоб дитина з радістю сидів з нянею, треба впевнитися, що вона до нього добре ставиться, вміє знайти спільну мову і, в цілому, любить возитися з малюками. Така професія вимагає любові до дітей, цим потрібно займатися з душею. Вам потрібно відразу відстежити цей момент, щоб потім не було ніяких НП.

 • Чи не виконує своїх обов’язків.

Так, на жаль, є і такі люди , які несумлінно ставляться навіть до такої роботи. Вам треба буде перевіряти якось, чи дійсно няня займається з дитиною або дивиться весь день телевізор.

 • Няня-подруга.

Навіть якщо ви знаєте , що хтось із ваших подруг професійно займається цією справою, не поспішайте її кликати. Це може виявитися ще гірше, ніж залишати малюка з агресивно налаштованої бабусею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Кесарів розтин або природні пологи - що краще?

А, звільнивши подругу, ви, швидше за все, розірвете ваше дружнє спілкування. Ну, а якщо вже покликали — відразу максимально докладно обговоріть всі нюанси і оплату.

 • Недбале ставлення.

Це ще гірше, ніж невиконання додаткових обов’язків по ігор з дитиною — няня, яка недобросовісно ставиться до своїх обов’язків, може забувати вчасно вкласти дитину спати або навіть погодувати.

В загальному, довіряйте тільки тієї няні, у якій є рекомендації. Звичайно, все з чогось починають і, для досвіду, треба десь попрацювати спочатку. Тому не позбавляйте шансів і новачків.

Рекомендації можна отримати, не обов’язково працюючи десь, можливо, хтось із знайомих порадить вам сумлінну дівчину, яка любить дітей і знає, як з ними займатися, навіть якщо не має педагогічної освіти.

Буває і таке, що дитина не хоче залишатися з незнайомою людиною. З цього питання читайте статтю: Дитина боїться чужих людей.

Порівняння

Отже, кого ж вибрати, як доглядальниці для дитини: няню або бабусю? Порівняємо:

 1. Бабуся точно позитивно ставиться до онука (якщо це не так — то навряд чи це хороший варіант).
 • Але і няня може прив’язатися до малюка і полюбити його не менше.
 1. Не кожна бабуся буде займатися з дитиною розвиваючими заняттями.
 • Няня — точно буде, якщо цього обумовлено.
 1. Бабуся витрачає свій час безкоштовно.
 • Няні треба платити — і чим вона досвідченіша, тим більше плата.
 1. Бабусі важко вже пересуватися за дитиною по дому, виводити на прогулянку, водити на гуртки, грати.
 • няні доведеться це робити незалежно ні від чого.

Висновок напрошується один: вибирайте серцем.

Якщо відчуваєте, що бабуля впорається, що їй це в радість — просите про допомоги її. Якщо не склалися у вас стосунки і ви, як раз знайшли доглядальницю, яка вам сподобалася — не ставте під сумнів своє рішення.

Читайте також :

 • 15 способів зайняти дитину вдома
 • Як вести себе з дитиною?
 • Як розвинути самостійність у дитини?

Схожі статті

Що робити, якщо дитина боїться собак?

elena elena

Як правильно навчити маленьку дитину чистити зуби

elena elena

П’ять головних перешкод на шляху до материнського щастя

elena elena

Коли і скільки можна давати солодкого дитині

elena elena

Виникнення кризи 3 років у дитини: поради і як його пережити

elena elena

У якій кількості і з якого віку можна давати дітям шоколад?

elena elena

Як виховувати дитину флегматика

elena elena

Як вкласти спати дитину старше півтора років

elena elena

Безпека дитини на вулиці: пам’ятка для мами

elena elena

Залишити коментар