Немовля

Соска-термометр для грудничка

/>

Соска-термометр для грудничка
Ви тільки що вийшли з кабінету педіатра і в подиві крутіть в руках направлення на здачу аналізу сечі? Воно й зрозуміло, адже вашій дитині кілька місяців від народження і зібрати матеріал для дослідження звичайним способом не реально. Відразу згадалися поради бувалих бабусь, як зібрати сечу у грудничка дівчинки або хлопчика.

За їхніми розповідями потрібно просто віджати пелюшку, на яку перед цим пописав донька. Звичайно ж, цей спосіб категорично неправильний, тому що разом з сечею в лабораторію ви доставите ворс і різні бактерії. А ось як правильно зібрати матеріал для аналізу ми з вами зараз розберемося.

Чим зібрати сечу у малюка?

 1. Ви вже знаєте, що за допомогою пелюшки аналіз сечі збирати не можна. В ту ж категорію заборони віднесіть і добування рідини за допомогою памперса або вати. До речі, підгузники мало того що поділяться своїм біохімічним складом, так ще й діють як фільтр, так що користі від такого аналізу як з козла молока.
 2. Дитячий горщик — прилад, пряме призначення якого збір сечі. Однак у випадку з лабораторним аналізом він не підходить. Як би ви його не вимивали або обдавали окропом, пластмаса не придатна для збору матеріалу для аналізу, так як питання стерильності залишається відкритим.
 3. Інший спосіб також знайомий вам з дитинства — скляна тара або спеціальний пластиковий стаканчик. Цілком прийнятний, але аж ніяк не найпростіший варіант збору сечі у немовляти дівчинки, яку ще можна посадити.
 4. Є і більш практичні варіанти — мочепріёмнік або звичайний поліетиленовий пакет, а й їх використання зажадає від вас деякої вправності.

Переваги та недоліки мочеприемников

Ви повинні знати два головні недоліки мочепріёмніка:

 • те, що його потрібно не забути купити заздалегідь в аптеці.
 • а також те, що необхідно потренуватися одягати його і знімати, не розливши дорогоцінний матеріал.

тобто, в принципі недоліків у фабричного мочепріёмніка немає. Зверніть увагу, що є спеціальні мочепріёмнікі для хлопчиків і спеціальні для дівчаток, це важливо, тому що принцип кріплення кілька різний.

Соска-термометр для грудничка
Натисніть, щоб отримати 1 семінар + 3 видеоурока про секрети виховання і розвитку дитини до року!

Тепер про достоїнства:

 1. Зібрати сечу у грудничка, не залежно від його статевої приналежності, легко і просто.
 2. Повна стерильність.
 3. Сеча збирається строго в мочепріёмнік і не розливається по поверхні.
 4. На накопичувальному відсіку є мірна градація.
 5. Вартість пристосування прийнятна.
 6. Можна придбати в будь-якому аптечному кіоску.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  З якого віку можна давати дитині банан

Плюси і мінуси ви вже оцінили, пора переходити до практичних занять

Підготовчий етап

 1. Перш за все, вам потрібно заздалегідь купити мочепріёмнік, а краще два, так як можна пошкодити пристрій під час його розпакування.
 2. Маленьку ви добре підмивати під проточною водою, а також з терілізуете тару, куди потім зіллється сечу.

Етап роботи з мочепріёмніком

 1. Практичне заняття, як зібрати сечу у дівчинки або немовляти хлопчика за допомогою мочепріёмніка ви починаєте з відкриття самого пристосування. Акуратно розриваєте пакет, щоб не пошкодити вміст, розправляє всі його частини, потім знімаєте клейку стрічку і обережно прикріплюєте як на малюнку:

Соска-термометр для грудничка

 1. Зверніть увагу, що на мочепріёмніке є жовтий хрестик, він повинен знаходитися між статевим органом і анальним отвором.
 2. Грудничка краще тримати на руках, так накопичувальний пакетик буде звисати, і сеча не переллєте.
 3. Малятко все це час може вередувати, поговоріть з нею, заспівайте її улюблену пісеньку, обійміть і погладьте.
 4. Якщо дитина довго не пісяє, при цьому плаче і нервує, спробуйте включити воду в крані, можливо дзюрчання посприяє сечовипускання.
 5. Ви можете дати грудничку попити (це стосується дітей старше 6-ти місяців, яких уже можна допаювати водичкою) або посмоктати груди, часто це теж допомагає швидше пописати малюкам.

Завершальний етап

 1. Коли заповітний матеріал для лабораторного аналізу зібрався в накопичувач ном пакеті в обсязі не менше п’яти мілілітрів, ви можете звільняти дитину.
 2. Після ви акуратно надрізає кінчик пакету і зливаєте сечу в стерильний склянку або баночку.
 3. Мочепріёмнік ви відправляєте у відро для сміття, а стерильну ємність якомога швидше в лабораторію.

Переваги та недоліки пакета для збору сечі у дітей

Якщо ви не знаєте, як швидко зібрати сечу у грудничка хлопчика або дівчинки, то на допомогу прийде звичайний пакет. Ви самі розумієте, що потрібен новий. раніше використаний, або ще гірше випрані пакет стане в нагоді хіба що для утилізації використаних підгузників, але не для стерильної процедури збору сечі.

 • Пакет потрібно надрізати з боків і спорудити щось на зразок підгузника, зав’язавши кінці на стегнах .
 • Вам краще потримати малюка на ручках. Тоді рідина стече вниз і не буде протікань.
 • Якщо пощастить — дитина пописает протягом декількох хвилин, але будьте готові, що доведеться походити і півгодини.
 • Після пакет потрібно акуратно зняти і злити сечу в стерильний стаканчик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Особливості застосування Бепантен крему для новонароджених

Переваги збору сечі у дитини за допомогою пакета:

 • метод всім доступний, так як пакет напевно є в будинку будь-якої господині.
 • стерильність.
 • простий в реалізації.
 • можна застосовувати навіть з немовлятами.

Поліетиленовий пакет — це дешевий аналог аптечного мочепріёмніка. До недоліків можна віднести хіба що можливість пориву поліетилену або дискомфорт при тривалому контакті зі шкірою у грудничка. Крім того цей метод незручний в старшому віці, коли малюк стає більш активним і може зірвати пристосування.

Збір сечі в банку

Старовинний перевірений роками спосіб, як зібрати сечу — це використовувати банку . Інструкція до проведення:

 1. Щоб результат аналізу був сто відсотків правильний, потрібно ретельно підготувати ємність для забору сечі. Банку слід вимити содою, добре промити, потім стерилізувати на водяній бані, так як ви готуєте банки для консервації.
 2. Гігієна самого немовляти повинна бути не менш ретельною, від цього також залежить результат аналізу.
 3. Потім малюка кладете на спинку на пеленальний столик, заздалегідь застелений непромокаючої пелюшкою, ніжки фіксуєте в зігнутому і притиснутому до животика положенні.
 4. Банку тримайте до статевого органу, але не торкаєтеся до нього, і очікуєте, коли дитина пописает.
 5. Ви можете трохи натиснути на лобкову частину, це може спровокувати малюка пописати швидше.

Але у дитини в 3 місяці, який ще не сидить, та й в положенні із зігнутими ніжками навряд чи погодиться довго лежати, важкувато буде підловити потрібний момент, тому рекомендуємо вам використовувати замість банки — тарілку. (Про те, як розвивається дитина в 3 місяці, ви можете прочитати в статті: Що повинен уміти дитина в 3 місяці?)

План дій:

 • крихітку потрібно підмити.
 • на пеленальном столику розкласти пелюшку, потім покласти немовляти.
 • дівчинку краще покласти на животик, під неї підсунути тарілку.
 • заздалегідь приготувати ємність для збору сечі, це може бути спеціальний стаканчик або добре простерилизованная баночка.
 • як тільки немовля пописает, потрібно злити рідину в тару.
 • Ви можете посприяти тому, щоб малятко швидше пописав. Можете дати їй попити, включити кран з водою або переливати рідину з однієї склянки в інший. Іноді допомагає лоскіт, немовля засміється і швидше пописает. (Вам цікаво буде дізнатися, коли дитина починає сміятися?)

Як ви самі змогли переконатися, у випадку з новонародженою дівчинкою метод банки майже недієвий, в даному випадку рулить метод тарілки. До недоліків можна віднести питання по стерильності і комфортності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Стрибок зростання у дітей в 8-9 місяців

Правила збору аналізів у немовлят

Ви знаєте, що аналіз сечі може проводитися трьома методами:

 1. Традиційний — по Нечипоренко.
 2. Добовий по Аддіс-Каковскому.
 3. і аналіз на вміст кальцію по Сулковича.

Матеріал для першого і третього аналізу ви збираєте однаково, вранці, відбираючи середню порцію сечі. Вам необхідно набрати не менше п’яти мілілітрів сечі.

Звичайно, у випадку з немовлям, мова про середній порції не йде, тут як би вам зібрати хоч якусь сечу. Але якщо лікар наполягає на правилах, то можна спробувати метод збору за допомогою банки. Потрібно приготувати три ємності і коли немовля почне писати, швидко міняти скляну тару.

Другий аналіз по Аддіс-Каковскому збирається протягом усієї доби в одну ємність, потім все добре перемішується і на аналіз відливається двісті грам рідини. Цей вид аналізу сечі у випадку з немовлям викликає найбільші труднощі:

 • По-перше, малюк пісяє кожні півгодини, а то й частіше, і лежати весь день на пеленальном столику він не буде.
 • Метод з пакетом також під питанням. В даному випадку доведеться поекспериментувати і протягом усього дня використовувати різні способи, в залежності від ситуації.

Загальні правила для всіх видів аналізу сечі:

 1. Гігієна статевих органів немовляти.
 2. Стерильність під час збору матеріалу.
 3. Стерильність тари, в якій буде переноситися сеча.
 4. Швидка доставка сечі в лабораторію.

До речі, цікавий нюанс. У правилах здачі аналізу сечі для дорослих є чіткий перелік, чого не можна їсти або пити. У списку — лікарські препарати, сечогінні, солоне, перчене, різні приправи, є навіть застереження щодо буряка і моркви, які можуть змінити колір сечі.

Що цікаво, такі обмеження стосуються і немовлят. Зрозуміло, що ваша малеча сама ці продукти не вживає, але ось через ваше грудне молоко отримує сповна. Вам не варто їсти з вечора огірки, дині або кавуни, так як вони є сечогінними, а, отже, можуть вплинути і на склад вашого молока.

Зверніть увагу, на ваш раціон, якщо хочете отримати адекватну відповідь з лабораторії. А про те, що можна їсти мамі, що годує, ви можете подивитися в курсі: Безпечне харчування годуючої мами

Щодо швидкої доставки зібраного матеріалу в лабораторію, ви повинні знати, що в теплі сеча швидко змінює свій склад, особливо щодо бактеріологічного фону.

Читайте також:

 • Як купати новонародженого?
 • Аптечка для новонародженого
 • Догляд за новонародженою дитиною

Схожі статті

З якого віку можна пропонувати мандарини дитині

elena elena

Печінка в прикорму і харчуванні дитини

elena elena

Коли дитина починає сидіти самостійно

elena elena

Харчування годуючої мами без шкоди для дитини

elena elena

«Перерізати пута», щоб дитина почала ходити

elena elena

Як скоротити нічні годування у дитини старше 8 міс

elena elena

Оптимальні значення температури в кімнаті новонародженого

elena elena

Які памперси краще підходять для новонародженого

elena elena

Коли можна, а коли не можна сідати дівчаток: міфи і реальність

elena elena

Залишити коментар